Psychoterapeutka & Suicydolog

Nazywam się Magdalena Kopenhagen i na co dzień zajmuje się pomaganiem innym. Od zawsze zadawałam sobie pytania o to, dlaczego ludzie zachowują się w określony sposób i czym kierują się przy podejmowaniu decyzji. Był to powód mojego zainteresowania psychologią. Mając 17 lat, odkryłam książkę Daniela Goleman’a „Inteligencja emocjonalna” i po jej przeczytaniu doskonale wiedziałam, co chce robić w życiu.

Wszystko zaczęło się w moim rodzinnym mieście Zabrzu, gdzie uczęszczałam do Liceum Sztuk Pięknych. Rozwinęłam tam swoją kreatywność i inne spojrzenie na świat. Odkryłam również swoją wielką pasję – fotografię. Studia magisterskie w Katowicach i Sosnowcu dały mi wiedzę z psychologii, pedagogiki i gospodarki. Jednak to mi nie wystarczało, głód wiedzy i nowych umiejętności zainspirował mnie do kształcenia się w Niemczech i Anglii. W ostatnich latach zdobyłam wykształcenie w zakresie Psychologii i Samoleczeniu między innymi u Dr Richarda Bandler’a, Tony Robbins’a oraz Dr Joe Dispenza.

Jestem założycielką Kopenhagen Academy. W latach 2012 – 2021 mieszkałam w Niemczech pracując głównie w krajach niemieckojęzycznych. Obecnie mieszkam i pracuje w Warszawie jako  Psychoterapeutka Poznawczo Behawioralna CBT oraz ACT (Terapia akceptacji i zaangażowania (acceptance & commitment therapy), od około 10 lat współpracuje ze służbami mundurowymi jako Interwentka kryzysowa, certyfikowana międzynarodowa Terapeutka Hipnozy Klinicznej (członkini National Guild of Hypnotist), EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) & EMI (Eye movement integration) oraz Ustawień Systemowych (to metoda pracy nad relacjami, więzami, uwikłaniami w rodzinie, w instytucjach, w społeczeństwie), Coach NLP (członkini Society of NLP) i Panoramy Społecznej (WSCO) oraz szkoleniowiecSzkolę w różnych krajach, głównie na rynku europejskim. Kieruje się życiowym mottem – wszystko co robię, robię dla innych. To sprawia, że praca jest dla mnie wielką pasją i sensem życia.

Jestem w trakcie studiów psychologii klinicznej. Ukończyłam studia na kierunku Suicydologia (teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu samobójstw) pod patronatem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

Dzięki indywidualnie dobranym różnorodnym strategiom i technikom mentalnym, których używam w pracy z moimi klientami, pomagam im uwolnić się od ograniczających przekonań, przejąć kontrolę nad własnymi emocjami i znaleźć zatraconą równowagę w życiu. Efektem tego jest polepszenie się jakości i długości życia, znaczne zwiększenie się potencjału i efektywności biznesowej, lepsza koncentracja i kreatywne myślenie oraz zdrowe relacje zawodowe i społeczne.

W swojej pracy używam różnych form i metod terapii, narzędzi m.in. terapia poznawczo – behawioralna, hipnoza, mindfulness, nlp, panorama społeczna, ustawienia systemowe.

Każdą wolną chwilę staram się spędzać ze rodziną i przyjaciółmi, bez których nie wyobrażam sobie codzienności. Cenię sobie zdrowy tryb życia, dlatego dużo gotuje i regularnie uprawiam sport. Mam wiele pasji, uwielbiam strzelectwo, podróżować, kocham sztukę i tatuaże.

Można mnie spotkać zarówno na leśnym spacerze, strzelnicy jak i na koncercie. Kocham życie i staram się zarażać tym innych.

Konsultant biznesowy i Trenerka rozwoju osobistego

Jestem nie tylko coachem, ale również odnoszę sukces w biznesie. W pracy zawodowej szukam kreatywnych, skutecznych i nieszablonowych udoskonaleń oraz rozwiązań dla firm, które mogłyby usprawnić i ulepszyć pracę operacyjną. 

Moje motto brzmi: Don’t think outside the box, think like there is no box.

W mojej pracy poprzez indywidualne i holistyczne podejście do każdego przypadku, dzięki wiedzy i międzynarodowemu doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat, wspieram zdrowie moich klientów.  Efektem tego jest poprawa komfortu i jakości życia, zwiększony potencjał witalności i długowieczności.

Motywują mnie wyzwania, uwielbiam nowe sytuacje, jestem empatyczna, ambitna i szybko się uczę. Moją największą zaletą jest nieustanne dążenie do lepszych rezultatów, dopasowywanie się do zmian zachodzących w firmie, samodyscyplina oraz sprawne opracowywanie i finalizacja projektów. 

Podczas pracy wykazuje się jako team player, ponieważ wyznaję zasadę, że współpraca daje lepsze, szybsze i skuteczniejsze rozwiązania. Uważam, że dobrze funkcjonujący zespół jest sercem każdej firmy.

Wywiady, przemówienia i prelekcje

Wywiadów, przemówień i prelekcji można posłuchać m.in. tu:

Bądź na bieżąco i zapisz się na newsletter!

Please wait...

Dziękuje za zapisanie się do newslettera! 

Jeżeli masz pytania to zapraszam do kontaktu