Piękny Umysł #16 Restauracja w ciemności Different, Anna Bocheńska

W tym odcinku moim i Twoim gościem jest Anna Bocheńska, Najnowszy odcinek podcastu Piękny Umysł z Anną Bocheńską prezeską Fundacji Pomocy w Rodzinie – Człowiek w potrzebie i pomysłodawczyni Different – restauracja w ciemności, obsługiwana przez niewidomych kelnerów w Warszawie, którą to Fundacja prowadzi a wszystkie zyski trafiają właśnie do Fundacji. 

Ten odcinek jest wyjątkowy, ponieważ nagrywany był w etapach. Postanowiłam doświadczyć wizyty w tej restauracji, dlatego też pierwsza część naszej rozmowy była nagrywana w całkowitych ciemnościach przy filiżance kawy i ciastku oraz druga część taką jaką znacie, czyli przed kamerą. 

Jak to jest otwierać wino po omacku, jeść kolacje nie widząc nawet talerza oraz rysować ulubioną kredką w ciemnościach dowiesz się z naszej rozmowy. Serdecznie zapraszamy!

Słowo different – znaczy inny, odmienny, różny… I taka właśnie jest restauracja DIFFERENT. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie posiłek to zmysłowa przygoda.

Smak potraw, których nie widzimy, jest odkrywany na nowo, włącza ciekawość. Zapachy pobudzają wyobraźnię i stymulują nas do odkrywania, czego w danej chwili kosztujemy. Dotyk pozwala poznać konsystencję dań, a także poczuć bliskość osób, które towarzyszą nam w tej niezwykłej podróży. Słuch pozwala podtrzymać interakcje i wymieniać się doświadczeniami na bieżąco.

Zamknięcie się na odbiór bodźców wzrokowych powoduje prawdziwą eksplozję doznań odczuwanych pozostałymi zmysłami.