Piękny umysł #8 Monika Cebula Borderline

🔸Może zdarzyło Ci się doświadczać w ciągu dnia różnych emocji, gdy dużo się działo. Może pamiętasz jak bardzo było to wyczerpujące i z ulgą odetchnąłeś, gdy emocje już opadły, A co by było gdybyś doświadczał tego ciągle? Gdybyś siedział w wagoniku na kolejce górskiej nie mogąc z niej wysiąść?

🔸Osobowość borderline, czyli tak zwana osobowość z pogranicza lub pograniczne zaburzenie osobowości, to zaburzenie polegające między innymi na niestabilności nastroju, zaburzeniach tożsamości oraz poczuciu niespełnienia i pustki. Dysfunkcja ta charakteryzuje się przewagą uczuć negatywnych, lękiem przed odrzuceniem i porzuceniem oraz rozczarowaniem, nieumiejętnością budowania stabilnych relacji z innymi ludźmi, szczególnie relacji intymnych oraz niespójnym wizerunkiem własnego „ja”. Widzenie świata w kolorach czarnym i białym. Od miłości do nienawiści.

🔸 Na ten właśnie temat będę dzisiaj rozmawiać z Moniką Cebulą Instagram Moniki

Monika na co dzień studjuje logopedię z audiologią i psychologię. Pomimo wyzwań jakie stawia przed nią życie próbuję pozostawać optymistką. Ma dystans do siebie i często śmieję się z memów związanych z swoim nazwiskiem. Jest bardzo punktualna, ale też niecierpliwa dlatego nienawidzi spóźnień. Lubi sport i rywalizację. Mówi o sobie, że ma tak wiele zainteresowań, że opisywanie ich zajęłoby zbyt dużo czasu. Jestem wielką fanką kawy, czasami żartuję, że w jej żyłach zamiast krwi płynie kofeina. Dlatego też zapraszam Was na kawę ze mną i z Moniką.