Piękny umysł #7 Agnieszka Szeżyńska Sex czy Intymność

Sex a intymność, to samo czy jednak coś innego? Do seksuologa czy psychiatry idziemy bardzo niechętnie. Wzbraniamy się tych dwóch specjalistów rękami i nogami. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

W tym odcinku mojego podcastu #afterworktalk rozmawiałam z Agnieszką Szeżyńską. Agnieszka jest autorką książki – Warsztaty intymności. Ma 15 lat doświadczenia pedagogicznego w edukacji dorosłych, jest certyfikowanym coachem intymności i edukatorką seksualności dla dorosłych. Pomaga ludziom być szczęśliwymi w seksie i relacjach.

Z naszej rozmowy dowiesz się między innymi:

♦️Dlaczego boimy i wstydzimy się rozmawiać o sexie? Jak rozmawiać na ten temat z partenrem_ką, przyjaciółką_elem? ♦️Seks na ostro. Częściej preferowany przez mężczyzn, choć wiele kobiet również go lubi. Ale czy na pewno? A może kobiety zgadzają się na tego typu sex, tylko aby zaspokoić partnera? Jak to z tym jest? ♦️Pomimo, że słyszymy, żeby nie udawać orgazmu to nadal to robimy. Przez to całe udawanie, przestajemy słuchać własnego ciała i działamy na autopilocie. Jak nauczyć się orgazmu ♦️Temat zarówno niezwykle ważny, ale i ku mojemu przerażeniu niewygodny temat – choroby przenoszone drogą płciową.

Zapraszamy do słuchania!